Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2020 m. sausio 6 d.

Respublikinis kūrybinių darbų konkursas „Rieduliukas"

Nojus Narkus, 4a kl. – III v.

2020-10-05 baseinas 2.jpg

Mūsų gimnazijos mokiniai: Augustas Fiodorovas 6a kl. ir Gintarė Sadauskaitė IIIb kl., besimokantys prancūzų kalbos, dalyvavo nacionaliniame komiksų kūrimo konkurse prancūzų kalba „Dessine-moi une planète verte“ („Nupiešk žaliąją planetą“). Šis konkursas buvo skirtas paminėti Tarptautinę Frankofonijos dieną bei belgų dailininko Prosper Remi sukurto komiksų personažo Tintino 90-ąjį gimtadienį.

Augustas ir Gintarė buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis Lietuvos Užsienio reikalų ministerijoje. Visus dalyvius pasveikino ir dovanėles įteikė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, linkėdamas mokiniams naudotis visomis galimybėmis, kurias gali suteikti prancūzų kalbos mokėjimas.

Taip pat 6a kl. ir 7ab kl. mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, susitiko su Panevėžyje laikinai gyvenančiu jaunuoju prancūzu Morgan Deshayes. Morganas atvyko iš nedidelio šiaurės Prancūzijos miestelio Normandijos regione. Jo tiksas – pažinti Lietuvą, lietuvius ir išmokti lietuvių kalbą tam, kad ateityje galėtų dirbti vertėju. Ateinančiais metais lietuvių kalbos jis mokysis jau solidžiau – Paryžiaus Rytų šalių kalbų institute. Smalsūs septintokai ir šeštokai stengėsi klausytis Morgano pasakojimo prancūzų kalba, mokytojos padedami, jam pateikė įvairių klausimų apie jo gyvenimą bei pomėgius ir keliones. Pasak jaunojo prancūzo, kalbos tikrai atveria duris į kitas šalis. Visi klausėsi prancūziško repo ir džiaugėsi netradicine pamoka-susitikimu.

Prancūzų k. mokytoja-metodininkė Regina Tijunonytė