Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2020 m. sausio 6 d.

Respublikinis kūrybinių darbų konkursas „Rieduliukas"

Nojus Narkus, 4a kl. – III v.

2020-10-06 Aukštaitijos vandenyse 1.jpg

Tarptautinė Frankofonijos diena visame pasaulyje nuo 1990 metų minima kovo 20 dieną. Frankofonija – tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, kurių nacionalinė kalba yra prancūzų arba kur ši kalba yra paplitusi. Jai priklauso tai 84 šalys visuose 5 žemynuose. Frankofonija – tai daugiakalbystė, spalvinga kultūrų įvairovė, demokratijos ir tolerancijos sklaida, naujos galimybės. 2018 metų Frankofonijos devizas – prancūzų kalba: veiklų dermė veikliems.

Kovo 20 dieną Velžo gimnazijoje Fankofonijos dieną šventėme linksmai ir išradingai. Vyko frankofoniška popietė „La fête des croissants“, kurios metu I a,b gimn. klasių prancūzų grupės mokiniai iškepė, degustavo ir įvertino prancūziškus ragelius – kruasanus. Integruotą prancūzų kalbos ir technologijų pamoką vedė prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Regina Tijunonytė ir technologijų mokytoja metodininkė Doloresa Rakauskienė. Mokiniai dalyvavo kūrybinėje veikloje ir turėjo galimybę plėsti savo prancūzų kalbos žinias kalbinėse situacijose, dirbti kartu ir bendradarbiauti.

„J‘adore le français“ – gimnazijos parlamento lentoje prancūzų kalbą besimokantys mokiniai rašė prancūziškus žodžius apie Prancūziją, kalbą, toleranciją, draugystę. Ypač stengėsi prisiminti ir parašyti jiems patinkančius žodžius šeštokai: Vakarė, Deividas, Augustinas, Ernandas, Aurimas, Jokūbas. 6a kl. mokinys Lukas pasidalino įspūdžiais (nuotraukomis) iš kelionės į Paryžių ir Eurodisneilendą Frankofonijos dienai skirtame stende.

Kovo 28 d. 6 a,b kl. prancūzų grupės mokiniai vyks į K. Paltaroko gimnazijoje vyksiančią Frankofonijos šventę, kurioje deklamuos eilėraštukus prancūzų kalba.

Prancūzų kalbos mokytoja Regina Tijunonytė