Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojos:

Vaiva Chimičiūtė, IIIb kl. – I v.,

Gabrielė Gilytė, IIIb kl. – II v.,

Ugnė Žičkutė, IIIa kl. – II v.,

Ignė Kairytė, IIIa kl. – III v.

Sėkmės Vaivai respublikiniame etape!

2020-10-07 savizudybiu seminaras 2.jpg

Šimtametės Kaziuko mugės tradicijos nebe vienerius metus gyvos ir Velžio gimnazijoje. Vos praūžus Kalėdų karnavalams, mokiniai pradeda kalbėtis, kokios srities prekybininku taps per Kaziuko mugę, ką pirks, mainys, vieni kitiems dovanos, palydėdami nuoširdžiais linkėjimais.

Kovo 4-ąją, Švento Kazimiero dieną, gimnazijoje surengta integruota pradinių klasių netradicinio ugdymo diena „Su pavasario švente sveikina Kazys Tave!". Kaip sako šio projekto vadovas, pradinių klasių mokytojas metodininkas Jonas Marcinkevičius, norėjosi, kad vaikai kuo daugiau sužinotų apie senąsias Kazimierinių tradicijas, ir nenuvykę į didžiąją Kaziuko mugę sostinėje pajustų jos dvasią ir, svarbiausia, taptų aktyviais jos dalyviais. Todėl pradinukai patys išpuošė mugės aplinką, karpė, dažė, spalvino – žodžiu, ruošėsi rimtai.

Kazimierinių rytą gerą nuotaiką suteikė į gimnaziją atvažiavę Latvijos lietuvių cirko „Alan" artistai, parodę įspūdingą programą. Surengta ir pamokėlė „Kazimierinių tradicijos Lietuvoje". Po pietų visi sugužėjo į Smilgių kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapelos „Smilgenė" koncertą. Smagiausia dalis – Kaziuko mugė „Pirksiu, parduosiu, dykai atiduosiu". Ko tik joje nebuvo: įvairiausių kepinių, puoštų ir cinamonais gardintų, naminių ledinukų, rankų darbo papuošalų, džiovintų obuolių ir rūkytos dešros rimtesnio maisto mėgėjams. Savas gėrybes pardavę mokiniai skubėjo iš draugų ko nors naujo įsigyti, o visą mugę apėję mokytojai nustebę vienas į kitą žvalgėsi: rodos, tiek nemažai pinigėlių kišenėje buvę, bet nei cento nelikę – tiek daug pagundų ant prekystalių radę.

Savaitraščio „Tėvynė“ korespondentė Birutė Kronienė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.