Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojos:

Vaiva Chimičiūtė, IIIb kl. – I v.,

Gabrielė Gilytė, IIIb kl. – II v.,

Ugnė Žičkutė, IIIa kl. – II v.,

Ignė Kairytė, IIIa kl. – III v.

Sėkmės Vaivai respublikiniame etape!

2020-09-25 Biblioteka 2.jpg

• Website personalisation (for example: saving font size, sight challenged version of website or template version)
  • Saving data or user’s decisions (for example: no need to enter login and password on every website, remembering login during the next visit, keeping information on products added to cart)
  • Social websites integration (for example: displaying your friends, fans or post publishing on Facebook or Google+ directly from the website)
  • Adjusting adverts that are display on the website
  • Creating website’s statistics and flow statistics between different websites

• Firefox
  • Chrome
  • Internet Explorer
  • Opera
  • Safari

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.