Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2020 m. sausio 6 d.

Respublikinis kūrybinių darbų konkursas „Rieduliukas"

Nojus Narkus, 4a kl. – III v.

2020-10-06 Aukštaitijos vandenyse 2.jpg

Rugsėjo 21–25 dienomis Velžio gimnazijos biblioteka-informacinis centras dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa“.

Savaitę pradėjo 4a klasės mokiniai padedami mokytojo Jono Marcinkevičiaus. Jie skaitė ir iliustravo gražiausias latvių pasakas. Bibliotekos lankytojus džiugino originalios iliustracijos.

Gimnazijos penktų klasių mokiniai kartu su bendraamžiais iš kelių dešimčių Lietuvos ir Latvijos mokyklų domėjosi kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija, susipažino su latvių rašytojais. Praktinių veiklų metu šifravo latviškus užrašus, mėgino juos versti į lietuvių kalbą. Mokiniai įsijautę skaitė dialogą. Visi buvo sužavėti kalbų panašumu. Prisiminėme kuo mums svarbi Baltų vienybės dieną bei dalinosi savo įspūdžiais su kitais bendruomenės nariais bei projekto dalyviais.

Projektas „Baltų literatūros savaitė“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 m. Mūsų gimnazijos biblioteka-informacinis centras jame dalyvavo ketvirtą kartą. Projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis.

Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos kino centras.

Projekto rėmėjai: „Kavos Draugas“, „Fėjos namai“, „Sapiegos klinika“, „Glasseson“, „Skaitmeninė rinkodara“, „Lonas“.

Projekto Facebook grupė: „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa“

Projekto koordinatorė Dalia Kukenienė