Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2020 m. sausio 6 d.

Respublikinis kūrybinių darbų konkursas „Rieduliukas"

Nojus Narkus, 4a kl. – III v.

2020-10-06 Aukštaitijos vandenyse 2.jpg

Velžio gimnazijos skautams puikiai sekasi tobulėti nuotoliniu būdu

Ugdytis ir tobulėti nuotoliniu būdu puikiai sekasi Panevėžio rajono Velžio gimnazijos skautams, Panevėžio krašto Nevėžio tunto Austėjos draugovės nariams. Žinoma gaila, kad negalime skirti daugiau laiko veikloms gamtoje, bet kiekvienas skautas yra išmanus, išradingas ir kai kurias užduotis individualiai atlieka lauke.

Dalyvaujantys NVŠ programoje „Skautauk. Patirk. Atrask” skautai aktyviai jungiasi Microsoft Teams platformoje į nuotolines sueigas. Remdamiesi atnaujinta Lietuvos skautijos jaunimo programa draugovės skautai aptaria veiklas ir aktyviai įgyvendina jas lavindami pasirinktus „laukinius“ įgūdžius, kurių yra net devyni: stovyklavimo, žygio, vakaro, virtuvės, saugumo, medžių, būriavimo, irklavimo ir vandens. Laukiniai įgūdžiai yra įvairūs: „kietieji“ įgūdžiai bei tam tikros „minkštosios“ kompetencijos, kurias skautai gilina greta savo pačių sugalvotų veiklų bendruomenėse. Gilindami laukinius įgūdžius skautai turi galimybę susipažinti su įvairiomis gyvenimo visuomenėje ir gamtoje sritimis. Gilindamas įgūdį skautas siekia vis kito lygmens – jų iš viso yra aštuoni kiekvienam įgūdžiui ugdyti. Lygmuo siejamas ne su amžiumi, o su kompetencija – ar gali parodyti, jog gebi vis daugiau padaryti? Balandžio mėnuo buvo skirtas miško ir vandens sezonams. Sueigų metu skautai prisiminė dažniausiai miške sutinkamų gyvūnų pėdsakus, peržiūrėjo dokumentinę medžiagą ir ją aptarė. Visą mėnesį stebėjo savo pasodintų sėklų augimą, vandens svarbą augalo dygimui, atliko eksperimentą „Kokia vandens svarba augalui ir žmogui” ir video konferencijos metu jį pristatė. Žaisdami Kahoot žaidimą įsivertino žinias.

Džiaugiamės, kad karantino apribojimo sąlygos švelnėja ir galime daugiau laiko praleisti gryname ore ir ruoštis žygiams. Todėl gegužės mėnesį buvo draugiškai nuspręsta pasirinkti Žygių sezoną ir gilinti Žygių įgūdžius, kurie aprėpia kompetencijas, reikalingas keliauti į žygį saugiai, patogiai ir įdomiai, organizuoti žygius sau ir kitiems. Pirmose sueigose jau aptarėme, kokius daiktus reikia pasiimti į žygį, kaip susidėti daiktus, kaip turi atrodyti kiekvieno žygeivio kuprinė. Draugovės skautai fotografavo, dalinosi nuotraukomis ir daiktų sąrašiuku su kitais. Labai laukia visi naujų sueigų, kuriose pristatysime pačių sukurtus maršrutus, mokysimės naudotis kompasu, skaitysime žemėlapius ir stebėsime orų prognozes darydami palyginimus ir analizes.
Vasaros sezonas skautams ypač aktyvus, nes visi laukiame vasaros stovyklų. Taigi stovykloms taip pat reikia tinkamai pasiruošti. Visose birželio mėnesio sueigose bus gilinamasi į Stovyklų įgūdį, susijusį su gebėjimu stovyklauti, būti stovykloje kaip organizacijoje ir bendruomenėje, organizuoti skautų stovyklas sau ir kitiems. Sueigų metu dainuosime lietuvių liaudies dainas, kursime šūkius ir pošūkius, kuriuos skanduojame prieš valgį, dainuojame prie vakaro laužo ir prieš miegą. Prisiminsime maisto gaminimą ant laužo, patys kursime dienos stovyklos programą atskiroms amžiaus grupėms.

Įgiję pakankamai žinių visi Austėjos draugovės skautai su nekantrumu lauks liepos mėnesį vyksiančios Panevėžio krašto stovyklos, kurioje žinias pritaikys praktiškai.

Lietuvos skautijos Panevėžio krašto seniūnė, Nevėžio tunto Austėjos draugovės draugininkė Jurgita Kuprinskienė