Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2020 m. sausio 6 d.

Respublikinis kūrybinių darbų konkursas „Rieduliukas"

Nojus Narkus, 4a kl. – III v.

2020-09-15 sveikata1.jpg

Radviliškio r. Šeduvos gimnazijoje kas antri metai vyksta respublikinis Lietuvos švietimo įstaigų teatro festivalis „Saulės zuikutis“. Velžio gimnazijos mokinių teatro kolektyvai jame dalyvavo jau antrą kartą. Šįkart į minėtą festivalį vyko mūsų mažieji – 2a kl. teatro būrelis. Žiūrovams nuvežėme naują nuotaikingą folklorinį spektalį „Barbora, šok per tvorą“. Spektaklio scenarijus (autorė R.Švagždienė) parašytas remiantis lietuvių vaikų tautosakos tekstais – prasivardžiavimais, patarlėmis, pasakomis be galo, lopšinėmis, žaidinimais ir kt. Šiuolaikiniai vaikai tarsi persikelia į senolių praeitį ir teatralizuotai, žaismingai perteikia tradicinius tekstus. Spektaklyje taip pat smagiai suskamba lietuvių liaudies daina apie arkliuką, lopšinė (muzikos mokytoja R.Storastienė), galima išvysti ir vaikų atliekamą energingą folklorinį šokį (šokių mokytojas J.Marcinkevičius). Mūsų spektaklis ne tik puoselėja tautines tradicijas, bet galėtų būti ir kaip edukacinė medžiaga mokytojams, mokantiems vaikus tautosakos.

Gausus žiūrovų būrys spektaklį priėmė puikiai, vaikų žaismingumas, energija juos užkrėtė. Šventės organizatorių buvome apdovanoti saldumynais, padėka ir festivalio prizu. Patyrėme puikių emocių ir patirties vaidindami pirmąkart už mokyklos sienų. Dėkojame savo gimnazijai, skyrusiai transportą ir sudariusiai galimybę nuvykti į festivalį.

Teatro mokytoja, spektaklio režisierė Regina Švagždienė