Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2020 m. sausio 6 d.

Respublikinis kūrybinių darbų konkursas „Rieduliukas"

Nojus Narkus, 4a kl. – III v.

2020-11-28 Pirmoji pagalba 1.jpg

Balandžio 17 d. Velžio gimnazija sukvietė visus, besidominčius STEAM modelio taikymu ugdymo programose, į tarptautinę praktinę-teorinę konferenciją „STEAM yra visur”. Kas tas STEAM? Gana dažnas klausimas, į kurį norisi atsakyti kuo plačiau ir giliau. Gimnazijos mokytojai dalyvavo Erasmus+ projekte „STEAM mokymas.Iki begalybės”. Projeto tikslas – inovatyviai, kūrybiškai ir suprantamai mokyti STEAM dalykų (Science, Technology, Engineering, Math) gimnazijoje. Į mokymus užsienyje buvo išvykę 13 mokytojų, kurie savo patirtimi pasidalino konferencijoje. STEAM – tai pirmiausia išlaisvintas kūrybiškumas ir vaizduotė, nes šis modelis jungia dalykus, pvz.:užsienio kalbos ir biologija, muzika ir inžinerija, nanotechnologijos ir teatras ir t.t. STEAM padeda mokiniui pasiekti sėkmę, nes nėra didesnio džiaugsmo kaip atradimo džiaugsmas.Nauji mokymo metodai leidžia sužaidybinti ugdymo procesą, jį organizuoti įvairiose ervėse už klasės ribų, kūrybiškai taikyti technologijas. Pokyčiai prasideda klasėje ir jie nevyksta greitai.Skaitmeninės mokyklos vizija prasideda nuo žmonių.Mokytojas tai nėra tas žmogus, kuris „įgyvendina“ programą, o tas kuriam programa tik atspirties taškas eiti pažinimo ir mokymo (si) keliu kartu su vaikais. Būti mokytoju mums reiškia būti STEAM: S – sumanumas, T – tikėįjimas, E – energija, A – atkaklumas, M – meilė.

Projekto koordinatorė Rita Storastienė