Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojos:

Vaiva Chimičiūtė, IIIb kl. – I v.,

Gabrielė Gilytė, IIIb kl. – II v.,

Ugnė Žičkutė, IIIa kl. – II v.,

Ignė Kairytė, IIIa kl. – III v.

Sėkmės Vaivai respublikiniame etape!

2020-12-03 2b Kalėdos 1.jpg

Lapkričio 20 d. Velžio gimnazijoje „karaliavo“ teatras, vyko antrasis Mokyklinio teatro sambūris (Pirmasis vyko 2014 m. lapkričio 13 d.). Tai socializacijos projekto „Per teatrą į vaiko širdį“ baigiamasis renginys. Jo tikslas – suburti Panevėžio krašto mokyklinius teatrus, pasidalinti savo darbais – spektakliais, susipažinti, padiskutuoti, o svarbiausia – mokyti mokinius pamilti teatrą, ugdyti jaunąjį žiūrovą. Po pietų į aktų salę žiūrėti spektaklių rinkosi gimnazinių klasių mokiniai. Mokiniai vaidino mokiniams. Pirmieji savo spektaklį „Visos pasaulio tetos“ (pagal V. Žilinskaitę) parodė Velžio gimnazijos dramos kolektyvas, vadovė R.Švagždienė. Komiškame spektaklyje apie įkyrumą ir vienatvę vaidino IV g. kl. merginos ir talentingas šeštokas Einaras. Antrasis spektaklis buvo svečių – J.Miltinio gimnazijos Dramos studijos mokinių, vadovas A.Želvys. Tai pagal moksleivės M. Blaževičiūtės pjesę pastatytas spektaklis „#Gyvenimas“, kuriame  buvo paliestos skaudžios temos – išdavystė, savižudybė. Vėliau prie arbatos puoduko ir saldaus pyrago vaidinę mokiniai su savo mokytojais diskutavo, dalinosi įspūdžiais apie savo spektaklius.

Labiausiai laukta renginio dalis buvo susitikimas-pamoka su Panevėžio J.Miltinio teatro jaunaisiais aktoriais Goda  Simonaityte ir Anūpru Juciumi. Gimnazijos žurnalistų būrelis su mokytoja A.Marcinkevičiene pravedė profesionalų interviu su aktoriais. Charizmatiški, talentingi jauni žmones sužavėjo nuoširdumu, išmintimi, gebėjimu bendrauti su mokiniais, ypač vaikams patiko teatriniai žaidimai, kuriuos išmokė aktoriai.

Norėtume, kad renginys gimnazijoje taptų tradiciniu ir vėlyvą rudenį visų laukiamu. Kaip sakoma: „Gera pradžia – puse darbo“.

Projekto vadovė, teatro mokytoja Regina Švagždienė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.